هواپیما

راهنمایی های سفر با هواپیما

 

- جهت صدور بلیط هواپیما ، کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است .

- هنگام خرید بلیط حتما شماره موبایل خود را به متصدی فروش بدهید تا در صورت تغییر در برنامه پرواز یا هر مشکلی دیگر شما را در جریان قرار دهند .

- چنانچه مسافران نتوانند تا یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند ، جای ایشان به شخص دیگری واگذار شده و بلیط آن ها مشمول قانون تأخیر مسافران می گردد .

- حتما بعد از دریافت بلیط کلیه اطلاعات شخصی و اطلاعات پرواز درج شده در بلیط را چک نمایید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید .

- انصراف از پرواز تابع مقررات مندرج در بلیط است .

 

خدمات فرودگاهی چیست؟

 

به مسافران از لحظه ورود به فرودگاه مبدا تا زمان خروج از فرودگاه مقصد خدماتی ارائه می شود که به این خدمات ، خدمات فرودگاهی گفته می شود .

مراحل سوار شدن به هواپیما

 

- برای حفظ امنیت در هنگام ورود به سالن فرودگاه مسافران و بارهایشان مورد بازرسی قرار می گیرند .

- اولین قسمتی که هنگام ورود به سالن فرودگاه هر مسافر باید به آن مراجعه کند گیشه آن شرکت هواپیمایی است که از آن بلیط تهیه کرده تا در آنجا بار خود را وزن کرده ، تحویل آن ها دهد و قبض بار خود را به همراه کارت پرواز دریافت نماید .

- در این قسمت جهت دریافت کارت پرواز ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است .

- کارت پرواز و برچسب الصاق شده به آن را تا پایان سفر نزد خود نگه دارید .

* دقیقا در همین مرحله است که شماره صندلی مسافر مشخص می شود .

- در هر پرواز مقدار باری که مسافر مجاز است به رایگان به قسمت بار مربوط به پرواز خود تحویل دهد داخل بلیط مشخص شده است ، و به ازای هر کیلوگرم بار اضافه تر هزینه دریافت می شود که این هزینه بسته به مقصد و شرکت هواپیمایی متغیر است .

اشیائی که می توان به رایگان با خود داخل هواپیما برد:

شامل صندلی چرخ دار بیمار ، گهواره کوچک دستی ، غذای کودک ، یک عدد دوربین شکاری ، یک عدد دوربین عکاسی ، مقدار مناسبی مجله و کتاب ، یک عدد کیف دستی ، یک چتر ، یک عصا ، یک پالتو ، شال و پتو .

- به منظور حفظ نکات ایمنی از پذیرفتن بار دیگران به عنوان بار خود اجتناب کنید ، زیرا در آن صورت مسئولیت محتوای بسته با شما خواهد بود .

- به دلیل این که آخرین زمان پذیرش در پرواز های خارجی 45 دقیقه و در پرواز های داخلی 20 دقیقه قبل از پرواز است و به منظور انجام آسوده و بدون استرس مراحل قبل از پرواز پیشنهاد می شود برای پرواز های خارجی 3ساعت و برای پرواز های داخلی 1ساعت قبل از پرواز مسافر در سالن فرودگاه حضور داشته باشد .

- پس از دریافت کارت مسافر باید وارد سالن انتظار شود ، که هنگام ورود به سالن انتظار در ابتدا کارت پرواز و بلیط مسافر به همراه گذرنامه برای اتباع خارجی و مسافرین پرواز های بین المللی و شناسنامه و یا کارت شناسایی معتبر دیگر برای پرواز های داخلی توسط مأمور کنترل بازبینی می شود .

برای پرواز های بین المللی در بخش کنترل درب ورود به سالن انتظار که در بالا توضیح داده شد علاوه بر کارت پرواز و گذرنامه فیش عوارض خروج از کشور نیز باید به مأمور کنترل ارائه شود.

( فیش عوارض خروج از کشور را می توان در تمامی شعب بانک ملی و یا در سالن فرودگاه واریز کرد .)

 

- سپس مسافرین به بخش بازرسی راهنمایی می شوند .

مرحله بازرسی انجام می شود تا کارکنان فردگاه اطمینان پیدا کنند که امنیت پرواز و یا جان مسافران به واسطه همراه داشن شیئی خطرناک توسط یکی از مسافران تحدید نمی شود .

 در این قسمت تمام وسایل همراه مسافر یک بار دیگر و به طور دقیق توسط دستگاه ایکس ری بازرسی می شود و در صورت وجود شیئی مشکوک از مسافر درخواست می شود که محتویات بار خود را به مأمور بازرسی نشان دهد . سپس نوبت بازرسی خود مسافر است . در این مرحله مسافر از میان دستگاهی عبور می کند که در صورت همراه داشتن شیئی فلزی به صدا در آمده و مأمور بازرسی را مطلع می کند و در این صورت بازرسی های بدنی از مسافر انجام می شود .

- پس از ورود به سالن انتظار ، مانیتور هایی به چشم می خورد که در آن می توان زمان بندی و شماره خروجی مربوط به هر  پرواز را مشاهده کرد.

مسافر باید با نگاه کردن به این مانیتور ها از شماره خروجی مربوط به پرواز خود و زمان مناسب برای مراجعه به خروجی مطلع شود.

- در هنگام خروج از خروجی مشخص شده یک بار دیگر کارت شناسایی و کارت پرواز مسافرین توسط مأمور کنترل ، بازرسی می‌شود تا از سوار شدن مسافر به پرواز اشتباه جلوگیری شود .

- سپس بسته به نوع ساخت فرودگاه و محل استقرار هواپیما به نسبت درب خروج سالن انتظار مسافرین به صورت پیاده و یا با اتوبوس به نزدیکی هوا پیما منتقل می شوند .

- پس از بالا رفتن از پلکان و ورود به هواپیما میهمانداران در جلوی درب هواپیما حضور دارند تا به مسافران برای پیدا کردن صندلی خود و قرار دادن وسایل همراه مسافرین در محل های قرار دادن بار کمک کنند .

- در مدت زمان پرواز به نکات ایمنی و تذکرات گفته شده توسط میهمانداران توجه فرمایید .

چند روش برای رفع خستگی در پرواز

 

نرمش هایی که در زیر معرفی می شود به شما کمک می کند تا در پرواز ها کمتر احساس خستگی کنید.

- در حالت نشسته بر روی صندلی ، کف پای خود را صاف بر روی زمین قرار دهید و در حالتی که پاشنه پا ثابت  بر روی زمین است  پنجه پا را بالا و پایین ببرید . این حرکت را نیز در حالتی که پنجه پا ثابت است و پاشنه را بالا و پایین می برید انجام دهید.

این حرکت به گردش خون شما کمک می کند.

- در حالت نشسته بر روی صندلی ، شانه های خود را به طرف بالا و پایین ؛ چپ و راست بگردانید .

چند نکته

- برای راحتی بیشتر در تنفس یک دست خود را بر روی سینه و دست دیگر را بر روی شکم گذاشته و از طریق بینی نفس عمیق بکشید و از راه دهان بازدم را خارج کنید .

- نوشیدن آب کافی و پرهیز از خوردن غذای زیاد در مدت زمان پرواز باعث جلوگیری از ضعف و سرگیجه ی معمول در پروازهای طولانی می شود .

- برای از بین بردن حالت ضعف ، نوشیدن نوشابه و تکیه دادن سر روبه پایین یکی از روش های موثر است .

- استفاده از شکلات و یا جویدن آدامس در هنگام بلند شدن و یا نشستن هواپیما باعث جلوگیری از گوش درد احتمالی می شود.

- به دلیل فاصله زمانی زیاد بین مبدأ و مقصد در بعضی از سفرها که باعث به هم خوردن وضعیت بیولوژیکی بدن می شود . توصیه می شود که قبل و در هنگام پرواز خواب کافی داشته باشید و بعد از پرواز تا جایی که امکان دارد از خوابیدن پرهیز کنید تا سریع تر وضعیت بیلوژیکی بدنتان به حالت عادی بازگردد .

- بهترین زمان پرواز صبح زود می باشد زیرا تأخیر کمتری نسبت به دیگر پرواز ها داشته و معمولا از پتوهای تمیز در این پروازها استفاده می شود و برای دیگر پرواز ها همان پتوها دوباره استفاده می شود .

- امن ترین قسمت هواپیما قسمت دم هواپیما است زیرا در صورت بروز برخورد کابین خلبان و قسمت جلویی هواپیما مقداری ضرب برخورد را می گیرد .

- خلبان و کمک خلبان همیشه دو غذای متفاوت می خورند تا اگر برای یک کدام از آن ها مشکلی به وجود آمد دیگری کنترل هواپیما را به دست بگیرد .

- بعد از رسیدن به مقصد هنگام تحویل گرفتن بار خود ، برای جلوگیری از اشتباه شماره رسید الصاق شده به کارت پرواز خود را با برچسب متصل شده به چمدان خود مطابقت دهید .